ماشین لباسشویی بدون تسمه یا دایرکت درایو 

ماشین لباسشویی بدون تسمه یا دایرکت درایو این روزها به عنوان یک محصول جدید شناخته می‌شود. از آنجایی که در این ماشین لباسشویی از جریان مغناطیسی استفاده می‌شود لرزش بسیار پایینی داشته و بدون صدا می‌تواند لباس‌های زیادی را بشوید. استفاده از ماشین لباسشویی بدون تسمه با مزیت‌های زیادی همراه است. این ماشین از شرکت‌های مختلفی تولید می‌شود که در بازار می‌توانید انواع برندهای آن را مشاهده کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره ماشین لباسشویی بدون تسمه یا دایرکت درایو و تفاوت آن با ماشین لباسشویی تسمه‌دار این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

همچنین ببینید: تسمه PVC

ماشین لباسشویی بدون تسمه

همچنین ببینید: تسمه PU

ماشین لباسشویی بدون تسمه چیست؟

ماشین‌های لباسشویی به دو نوع مختلف ماشین لباسشویی تسمه‌دار و ماشین لباسشویی بدون تسمه دسته‌بندی می‌شون . این دو نوع ماشین لباسشویی با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند که مشتریان با توجه به نیاز خود یکی از آنها را انتخاب می‌کنند. ماشین لباسشویی بدون تسمه به صورتی تولید می‌شود که در آن هیچ گونه اتصال زنجیری و تسمه‌ای وجود ندارد. در هنگام شستشوی این ماشین لباسشویی از جریان مغناطیسی برای عملکرد بهتر ماشین لباسشویی استفاده می‌شود.

نحوه کار و عملکرد ماشین لباسشویی بدون تسمه

ماشین‌های لباسشویی دایرکت درایو هیچگونه اتصال زنجیری ندارد و موتور مخصوص به همراه چرخ دنده‌های بزرگ جای اتصالات تسمه‌ای را گرفته‌اند. دیگ این ماشین‌های لباسشویی به واسطه موتور القایی به چرخش در می‌آید و لباس‌ها را می‌شوید. در ماشین‌های لباسشویی بدون تسمه، موتور مستقیماً به پشت شفت دیگ لباسشویی متصل شده است. برای اتصال قطعات مختلف در ماشین لباسشویی بدون تسمه از هیچ تسمه‌ای استفاده نمی‌شود و به ‌این صورت عمل می‌کند.

مزایای لباسشویی بدون تسمه

استفاده از ماشین لباسشویی بدون تسمه با مزایای زیادی همراه است. از مزیت‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صرفه جویی در مصرف برق: در ماشین‌های لباسشویی بدون تسمه انرژی بسیار کمی مصرف می‌شود. هر برند ماشین لباسشویی بدون تسمه دارای برچسب انرژی قابل قبولی است که باعث صرفه‌جویی در مصرف هزینه برق شده است.
 • تعداد گزینه‌های بیشتر در صفحه نمایش: در صفحه نمایش ماشین لباسشویی دایرکت دراو گزینه‌ها و انتخابات بیشتری وجود دارد که می‌توان از آپشن‌های مختلف این ماشین استفاده کرد.
 • استفاده از سنسور هال به جای تاکو: در این ماشین‌ها از سنسور هال به جای تایکو استفاده می‌شود که بهتر عمل می‌کند.
 • طول عمر خوب: طول عمر ماشین لباسشویی بدون تسمه بسیار بالا است. اینکه شما بتوانید محصولی را خریداری کنید که برتری بالایی در طول عمر خود داشته باشد اهمیت زیادی دارد.
 • کنترل دور چپ و راست و خشک کن با دقت بالا: در ماشین‌های لباسشویی بدون تسمه میزان دور و خشک کردن لباس‌ها با دقت بسیار زیادی انجام می‌شود. این یک مزیت بسیار مهم است که لباس‌ها به طور کامل در این ماشین‌ها خشک می‌شوند.
 • افزایش کیفیت شستشو و وجود برنامه‌های متنوع: در این نوع ماشین لباسشویی علاوه بر کیفیت بالای شستشو آپشن‌های زیادی برای شستشوی لباس وجود دارد.
 • مصرف انرژی کمتر نسبت به لباسشویی‌های تسمه‌ای: ماشین‌های لباسشویی بدون تسمه مصرف انرژی کمتری نسبت به ماشین‌های لباسشویی تسمه‌ای دارند.
 • تکنولوژی جدید: ماشین لباسشویی بدون تسمه به‌عنوان یک نسل جدیدی از ماشین لباسشویی جدیدترین تکنولوژی ها شناخته می‌شود.
 • حذف تسمه و افزایش طول عمر موتور: با این امر، طول عمر موتور لباسشویی بدون تسمه بالا است.
 • کم بودن صدا : از آنجایی که در ماشین‌های لباسشویی بدون تسمه برخی از قطعات حذف شده‌اند صدای کمتری در حین شستشو خواهد داشت.
 • کاهش وزن لباسشویی: در این ماشین لباسشویی بالانس‌های مختلف حذف شده و به همین دلیل باعث کاهش وزن آن شده است.
 • افزایش دور موتور تا 2000 دور و خشک شدن لباس‌ها بادرصد بالا: اگر می‌خواهید پس از شستشو لباس‌های شما به درصد بسیار بالای خشک باشند بهتر است ماشین لباسشویی بدون تسمه را خریداری کنید.
 • کاهش لرزش ماشین لباسشویی: از آنجایی که در این ماشین لباسشویی وزن موتور روی شفت درام بالانس شده لرزش بسیار پایینی دارد.
 • سبک بودن ماشین لباسشویی بدون تسمه: این ماشین لباسشویی فاقد اتصالات زنجیری و تسمه است و به همین علت وزن کمی داشته و به راحتی قابل جابجایی است.

همچنین ببینید: نوار کانوایر

ماشین لباسشویی دایرکت درایو یا بدون تسمه

همچنین ببینید: انواع تسمه صنعتی

معایب لباسشویی بدون تسمه

اگرچه ماشین لباسشویی بدون تسمه دارای مزایای زیادی است اما این محصول معایبی هم دارد. از معایب آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت بالاتر نسبت به نوع تسمه دار: ماشین لباسشویی بدون تسمه نسبت به ماشین‌های لباسشویی تسمه‌دار قیمت بالاتری دارند. از آنجایی که در ماشین‌های لباسشویی بدون تسمه از سیستم توزیع قدرت ویژه استفاده می‌شود باید برای خرید آنها هزینه زیادی صرف کنید.
 • هزینه تعمیر بالا: ماشین لباسشویی بدون تسمه نیاز به هزینه‌های زیادی برای تعمیر دارد. اگر ماشین‌های لباسشویی تسمه‌دار دچار نقص فنی شوند می‌توان آنها را با هزینه‌های کم مجدداً به راه انداخت در صورتی که ماشین‌های لباسشویی بدون تسمه هزینه‌های بسیار زیادی برای تعمیر نیاز دارند.
 • عدم تحمل در برابر تغییر حجم بار:اگر بخواهید از ماشین‌های لباسشویی بدون تسمه استفاده کنید باید به حجم و ظرفیت آن دقت داشته باشید. در صورتی که پیش از ظرفیت این ماشین‌های لباسشویی بخواهید از آنها کار بکشید تاثیر زیادی روی موتور گذاشته و خراب می‌شود.

تفاوت ماشین لباسشویی بدون تسمه و تسمه‌دار

ماشین‌های لباسشویی بدون تسمه و تسمه‌دار تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. از آنجایی که در ماشین‌های لباسشویی دایرکت درایو از اتصالات زنجیری استفاده نمی‌شود وزن کمتری نسبت به ماشین‌های تسمه‌دار خواهند داشت. از تفاوت‌های دیگر می‌توان به سر و صدای ماشین‌های لباسشویی اشاره کرد. صدای ماشین‌های تسمه‌دار نسبت به ماشین‌های بدون تسمه بیشتر است. یکی دیگر از تفاوت‌های ماشین‌های دایرکت درایو ماشین‌های تسمه‌دار لرزش آنها در هنگام شستشوی لباس‌ها است.

جریان‌های مغناطیسی درون ماشین‌های بدون تسمه باعث کاهش لرزش آنها در حین شستشو شده است. از تفاوت‌های دیگر می‌توان به قیمت خرید این دو ماشین لباسشویی اشاره کرد. هزینه تعمیر این ماشین‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. اگر در ماشین لباسشویی بدون تسمه یکی از چرخ دنده‌ها دچار مشکل شود باید تمامی چرخ دنده‌ها را تعویض کرد. این موارد باعث می‌شود که هزینه تعمیر این ماشین لباسشویی بدون تسمه بیشتر از ماشین‌های لباسشویی تسمه‌دار باشد.

ماشین لباسشویی تسمه دار بهتر است یا بدون تسمه

ماشین‌های لباسشویی تسمه‌دار و بدون تسمه با توجه به نیاز مشتریان به فروش می‌رسند. به طور کلی نمی‌توانیم یکی از این ماشین‌های لباسشویی را به عنوان گزینه برتر برای خرید معرفی کنیم. در صورتی که شما بودجه کافی برای خرید ماشین لباسشویی بدون تسمه را داشته باشید این مورد می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

 اگر بخواهید حجم بیشتر لباس را توسط ماشین لباسشویی بشویید بهتر از ماشین‌های تسمه‌دار را انتخاب کنید. باتوجه تفاوت‌های ماشین‌های لباسشویی تسمه‌دار و بدون تسمه می‌توانید یکی از آنها را برای خودتان انتخاب کنید. اگر می‌خواهید لرزش بسیار کمی در هنگام شستشوی لباس‌ها با ماشین لباسشویی ایجاد شود بهتر است ماشین دایرکت درایو را خریداری کنید. جابجایی ماشین‌های بدون تسمه به راحتی است و اگر شما مستاجر هستید این ماشین گزینه مناسبی برای شما است.

نتیحه گیری

با توجه به مطالبی که برای شما توضیح دادیم ماشین‌های لباسشویی در انواع مختلف تسمه‌دار و بدون تسمه تولید می‌شوند. به دلیل تجهیزات کمتری که در ماشین‌های لباسشویی دایرکت درایو یا بدون تسمه وجود دارند این ماشین‌های لباسشویی وزن کمتری خواهند داشت. با توجه به مزیت‌ها و معایب ماشین‌های لباسشویی مختلف می‌توانید انواع آنها را برای خودتان خریداری کنید. 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.