بست و چنگ تسمه

هنگامی که بخواهید دو تسمه را به هم وصل کنید یا دو سر یک تسمه را به هم متصل نمایید و به طور کلی نیاز به اتصالات در تسمه داشته باشید باید از بست و چنگ تسمه استفاده کنید.

هرچند استفاده از بست و چنگ کمک زیادی به افراد می کند و مشکلات بسیاری را حل می کند  اما باید به این نکته توجه داشت که استفاده بست های بسیار بزرگ غیرممکن است

نکته‌ای که قابل‌توجه است این است که استفاده بیش از حد بست جهت اتصال تسمه ها ممکن است کار را برای مدتی پیش ببرد ولی در انتها به شما خسارت وارد می کند و به همین دلیل لازم است نکات ایمنی زیر را رعایت کنید:  

  • بست و چنگ ها از فولاد ضد زنگ ساخته شده باشند
  • در برابر سایش مقاوم باشند 
  • در برابر نفوذ مواد شیمیایی، روغن و اسید مقاوم باشند
  • دارای انواع مختلف با ضخامت های متفاوت باشند 

انواع بست و چنگ

بست و چنگ ها در انواع مختلف و اشکال متفاوت تولید و عرضه می شوند که هرکدام  برای اتصال نوع خاصی از تسمه ها به‌ کار می روند. در ادامه برخی از پر کاربرد ترین بست ها را مورد بررسی قرار می دهیم:

  • بست سیمی یا سوزنی شکل

    معمولا اتصال بست و چنگ برای افراد مبتدی دشوار است و نیاز به  مهارت دارد و بدون آموزش و کسب مهارت کاربران نمی توانند بست ها را به خوبی متصل نمایند. بست های سوزنی از معمول‌ ترین انواع بست ها و چنگ تسمه ها هستند که شکل اتصال آنها به صورت سوزنی است از آنها جهت اتصال تسمه‌ نقاله صنایع غذایی استفاده می‌شود. 

  • بست معمولی قلابی 

بست های قلابی در سایز ها و انواع مختلفی تولید می شوند و از شماره 5 تا 65 آنها برای اتصالات در تسمه برزنتی استفاده می‌شود. استفاده از بست های معمولی بسیار کارآمد و ساده است و افراد مبتدی نیز با اندکی دقت و توجه می توانند آنها را متصل کنند. 

  • بست لولایی 

بست های لولایی استفاده چندان رایجی ندارند و شبیه به لولاهای در متصل می شوند و از آنها جهت اتصال تسمه برزنتی و در صنایع غذایی استفاده می‌شود.

  • بست دوپیچ

بست دوپیچ در ابعاد مختلف و دو سایز 1.5 و 2 تولید و عرضه می شود و جهت اتصالات تسمه نوار نقاله استفاده می‌شود.

نصب انواع بست و چنگ

گروه تسمه صنعتی عرشیا توانایی نصب انواع بست و چنگ با نیروهای با تجربه و بهترین قیمت را دارد و شما عزیزان می توانید برای نصب انواع پروفیل توسط نیروهای متخصص و ماهر با عرشی بلت تماس بگیرید.