آموزش ساخت هارنس با تسمه

رعایت نکات ایمنی یک نکته بسیار مهم در زندگی می‌باشد که افراد باید در همه عرصه‌های زندگی به آن‌ها توجه داشته باشند. کار کردن در ارتفاع می‌تواند با خطرات مختلفی همراه باشد، از این رو باید از وسایل و تجهیزات مناسبی برای محافظت از خود در ارتفاعات استفاده کنید. یکی از بهترین روش‌ها در این شرایط ساخت هارنس با تسمه می‌باشد. برای این که بدانید هارنس چیست و چگونه می‌تواند در ارتفاعات از انسان‌ها محافظت کند، کافیست که تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

هارنس چیست و چه کاربردی دارد؟

هارنس یکی از وسایل و تجهیزات بسیار استاندارد و ایمن می‌باشد که می‌تواند از انسان‌ها محافظت کند و خطر سقوط آن‌ها را به شدت کاهش دهد. ساخت هارنس با تسمه و استفاده از آن می‌تواند یک راه امن و مطمئن برای محافظت از انسان‌ها در ارتفاعات به شمار آید. این محصولات را که با نام کمربند‌های ایمنی نیز می‌شناسند با استفاده از تسمه‌های چرمی و یا فلزی تولید می‌شوند و به دور ران و کتف‌ها قرار می‌گیرند تا از این طریق از سقوط افراد معلق جلوگیری کنند.

 

آموزش کامل ساخت هارنس با تسمه

همچنین ببینید: تسمه PVC

نحوه ساخت هارنس با تسمه

برای ساخت هارنس با تسمه باید بدانید که برای تهیه این وسیله ایمنی به تعدادی تسمه احتیاج دارید. تسمه‌ها باید با نظم و طبق قانون خاصی بهم وصل شوند تا بتوانند انسان را در ارتفاعات به حالت معلق درآورند. برای ساخت این وسیله باید یک سمه بلند را به صورت یک حلقه درآورید. برای این کار باید دو سر تسمه را بهم متصل کنید. حال حلقه ایجاد شده را دور کمر خود بپیچید طوری که یک قسمت به دور کمر و قسمت دیگر آن بپشت ران‌ها را پوشش دهد.

حال باقیمانده تسمه را از وسط پا‌ها به سمت جلو فرد بیاورید و به کمربند ایجاد شده متصل کنید. با این کار دو حلقه در اطراف ران‌ها ایجاد می‌شود و به خوبی از شکم و کمر فرد حمایت می‌گردد. در نهایت یک تسمه دیگر به دور کتف‌ها بپیچید و با تسمه قبلی متصل کنید. با این کار یک هارنس بسیار مقاوم و استاندارد ایجاد می‌کنید که می‌تواند به خوبی از افراد در ارتفاعات محافظت کند.

همچنین ببینید: تسمه انتقال نیرو

مزایای ساخت هارنس با تسمه

ساخت هارنس با تسمه می‌تواند مزایای زیادی برای فرد داشته باشد. در حالت کلی این وسیله می‌تواند به خوبی از کتف‌ها، کمر، شکم و ران‌ها محافظت کند. در شرایطی که فرد باید در ارتفاع کار کند، این وسیله می‌تواند به طرز شگفت‌انگیزی از فرد محافظت کند. گاهی اوقات فرد مجبور است مدت زمانی را در هوا معلق باشد، برای این کار بهترین و امن‌ترین وسیله استفاده از همین محصول می‌باشد که با کمک چند تسمه تولید می‌شود.

نتیجه گیری

افرادی که کوهنوردی می‌کنند و یا این که در ارتفاعات مشغول به کار هستند، به یک وسیله امن و استاندارد نیاز دارند تا بتوانند با کمک آن از خود محافظت کنند و از این طریق خطر سقوط از ارتفاعات را به شدت کاهش دهند. بهترین کار ساخت هارنس با تسمه می‌باشد تا فرد از این طریق بتواند کمر و پا‌های خود را با این وسیله درگیر کند و از سقوط خود جلوگیری نماید. در این مقاله تلاش کردیم تا در مورد مزیت‌های این وسیله بیش‌تر بدانیم و با نحوه ساخت آن آشنا شویم.

همچنین بخوانید: انواع تسمه صنعتی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.